جستجو در سایت

امروز جمعه 27 فروردين 1400

گزیده در هم

تصویر روز

آمار بازدیدکنندگان سایت

387612
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1940
1574
10605
364363
28404
57189
387612

حاضرین در سایت

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اوقات شرعی

تلویزیون های هوشمند

b_200_200_16777215_00_images_tv.jpgامروزه با همه گیر شدن زندگی ماشینی مخصوصاً ورود اجباری افراد به دنیای دیجیتال ، شاهد ظهور نسل های تازه ای از دستگاهها، وسایل، فناوری ها و امکانات دیگر هستیم که با سرعتی باور نکردنی در حال رشد و توسعه اند. یکی از این وسایل که امروز قصد توضیح آنرا داریم تلویزیون هوشمند یا همان تلویزیون اسمارت ( Smart tv) هستند.


شاید این دستگاه هوشمند به ظاهر هیچ فرقی با دیگر تلویزیون های موجود در بازار نداشته باشد ولی واقعیت این است که این تلویزیون ها هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری به امکاناتی مجهز شده اند که آنها را درخور نام تلویزیون هوشمند کرده است. البته شاید انتخاب این نام (تلویزیون هوشمند) برای قابلیتهایی که امروزه در این تلویزیون ها می بینیم کمی اغراق باشد ولی چیزی که مسلم است این است که این مدل تلویزیون ها در حال انقلابی خیره کننده اند.

تلویزیون های اسمارت برای پایان دادن به روال کسل کننده ی دریافت تصاویر سیگنالی به روش سنتی آمده اند. (منظور از روش سنتی یعنی تماشای هرآنچه که بوسیله ی سیگنالها برای همه و بطور یکسان فرستاده می شود.)

 این مدل تلویزیون های هوشمند با اتصال به شبکه اینترنت ، امکان تماشای ویدئوهای موجود در اینترنت را فراهم می کنند. چه دلیلی دارد که برنامه ها و ویدئوها را مطابق سلیقه ی خود نبینیم ؟ چه دلیلی دارد که همزمان با تماشای تلویزیون ، (از همان دستگاه) کارهای دم دستی دیگر از قبیل بودن در شبکه های اجتماعی و جستجو برای ویدئو یی خاص را انجام ندهیم ؟ برای پر کردن این خلاء و نیاز ، تلویزیون های هوشمند آمده اند.

روش استفاده و کارکرد تلویزیون هوشمند اینگونه است که با وصل کردن این نلویزیون ها به اینترنت ( اعم از روش کابلی و WiFi  ) می توانید از application های موجود که برای این سیستم تعبیه شده استفاده کنید ، همچنین می توانید از ویدئوها یا فایل های صوتی نیز بهره ببرید حتی در برخی مدلهای جدید ، مرورگری برای آنها تعبیه شده که با استفاده از آن می توانید صفحات دلخواه را باز کرده یا حتی در شبکه های اجتماعی آپدیت باشید.

شاید جالب باشد که بدانید ریموت کنترل های این تلویزیون های اسمارت (فقط در برخی مدلها) همانند دسته های کنسول بازی شرکت "نینتندو وی" یا همان (wii)  ساخته شده اند. یعنی با حرکت ریموت کنترل ، نشانگر موس حرکت می کند و می توانید بر روی گزینه ی مورد نظر رفته و کلیک کنید.

تلویزیون هوشمند با قابلیت های جالب خود ، شما را به مارکت های مختلف و سایتهای مربوط به محتوای مولتی مدیا و اپلیکیشن وصل می کنند تا در کمترین زمان و آسان ترین راه ، از آنها لذت ببرید. 

منبع :سایت زنبیل

ارتباط با ما

برج مسکونی افرا

جاده مخصوص کرج روبروی سه راهی فرودگاه خ ریاحی

44670203

www.borjeafra.blogfa.com

 

نظرات